Wszystko o pielgrzymce

Oto pierwsza pielgrzymka św. barona Martina oraz św. lady Dominiki z Zafarraya do Polski! Święta rodzina pielgrzymować będzie na moto-osiołkach od 20 czerwca do 28 sierpnia 2019.

Wezmą w niej udział:

  • Święty Martin baron Lechowicz, sztuk 1
  • Święta Dominika lady Lechowicz, sztuk 1
  • Moto-osiołek marki Honda HM-50
  • Moto-osiołek marki Burgman 125

Celem pielgrzymki jest:

  • odpocząć (ten rok nas wymęczył jak mało który)
  • rozmawiać z ludźmi (mamy co opowiadać!)
  • wspomóc łaską (głównie łaską radochy, i łaską przyjaźni)
  • najeść się pierogów (bo w Hiszpanii nie ma)
  • prostować kurwatury (czyli: prostować to co krzywe)
  • rozdawać cudowne obrazki (bo godne to i pełne RiGCz’u)

Tyle informacji podstawowych.

A żeby wyjaśnić wszystko bardziej szczegółowo przejdźmy do sekcji pytań i odpowiedzi.

Zaprawdę powiadam wam
czyli: pytania i odpowiedzi

Skąd ten absurdalny pomysł?

Po roku mieszkania na południu Hiszpanii, na istnym culo del mundo, Martin zapracował się na śmierć niemalże. Nie miał dużego wyboru, bo był uziemiony w hiszpańskim pueblo w dolinie otoczonej górami. Bardzo piękne więzienie, mili ludzie, słodkie pomarańcze, ale mimo wszystko po roku zadupia zwariować można.

W związku z tym pojawił się pomysł, żeby odpocząć. Dlaczego w Polsce? Bo dużo tam znajomych, przyjaciół, nieprzyjaciół, kolegów i fanów. W związku z tym zakupiono zdalnie motorowery dwa, i teraz stoją i czekają. Plan jest taki, żeby przylecieć, wsiąść na nie i jeździć gdzie popadnie i ile wlezie.

Dlaczego motorowery?

Honda HM 50

Bo Martin nie ma prawa jazdy. Wciąż. Jest to pewien plus, bo mu go nie zabiorą. Poza tym nie ma o wiele więcej rzeczy: miejsca zameldowania, miejsca zamieszkania, mieszkania, pracy, kariery ani dochodów. Dużo więcej rzeczy nie można mu zabrać.

Poza tym beztroska jazda dwoma motorkami z dziewczyną w lecie wydaje się… fajna. Nie?

O co chodzi z tym świętym i baronem, na miłość boską?

Zgodnie z Biblią (i nauką większości kościołów chrześcijańskich) Martin jest świętym, jak najbardziej. Zgodnie z Biblią każdy uczeń Jezusa jest automatycznie świętym. Fakt, niektóre kościoły uznały, że ta koncepcja jest za prosta i postanowiły ją sobie skomplikować, ale Martin lubi prostotę.

Baronem jest także, a dokładniej baronem Sealandii. Proszę bardzo, oto dowód. Dominika z kolei to lady Dominika. A że Martin i Dominika to mąż i żona, więc razem tworzą Świętą Rodzinę. Dlaczego z dużej litery? A to już akurat wyłącznie dla jaj.

Ale co jak to obraża czyjeś uczucia religijne?

MotoMartin

To niech je przeprosi. Po co je przyprowadził na taką stronę ten ktoś? Sam jest sobie winny. To nie są zabawy dla dzieci ani dla uczuć religijnych.

Jak ktoś uważa, że się nie godzi, to mam uczciwą propozycję: jeżeli jest na tej stronie coś, co Bóg uzna za obraźliwe, to niech da znać. Bo kogo jak kogo, ale jego to tutaj nie mamy ochoty obrażać. Bardzo go lubimy.

Z kolei sztywnych jak beton fanatyków religijnych, którzy twierdzą, że bronią Boga a w rzeczywistości nie mają o nim bladego pojęcia, lubimy troszeczkę mniej.

Jeżeli z kolei policja ma ochotę zapukać o szóstej rano do moich drzwi w ramach Art. 196 KK, to informuję uprzejmie, że nie mam drzwi.

Jak na razie Bóg niczego nie zgłosił. Ale ty zawsze możesz: na tej stronie.

A przyjedziesz do mnie?

Czemu nie. Zerknij na plan pielgrzymki, zerknij na mapę i napisz w komentarzu gdzie jesteś, to spróbujemy o ciebie zahaczyć.

O co chodzi z obrazkami?

Cudowne obrazki rozdaję! Pamiętam, że ksiądz jak chodził po kolędzie, to takie rozdawał. To ja też chcę. Można sobie taki obrazek zabrać do domu, oprawić w ramki i zgromadziwszy się wokół niego całą rodziną, kontemplować.

Można też plować prosto.

Co będzie na obrazku? Zobaczysz, jak dostaniesz. A, cudowne obrazki będą jak to obrazki: na papierze. Ale jak się zapiszesz na newsletter to masz szansę wygrać obrazek elektroniczny!

To w końcu ta strona jest na poważnie czy nie?

No na poważnie, na poważnie, naprawdę będę jeździć dwa miesiące bez planu, bez meldunku, bez domu i bez prawa jazdy po Polsce.

Naprawdę jestem baronem. Naprawdę jestem świętym. A moje obrazki naprawdę są cudowne.

Czy można śledzić co się dzieje na bieżąco?

Można:

Kanał Twittera obecnie jest niedostępny.

Dodaj komentarz